Kanu Crna Gora
Kanu, mali čamac koji je izvorno služio kao transportno vozilo kanadskih indijanaca, danas se rijetko koristi za transport, već je jedan od prvih izbora ljubitelja rekreacije na vodi. Kanu se pojavljuje kao i disciplina na olimpijskim igrama, te je zbog potrebe za većom brzinom promjenio i prvobitni oblik, no i dalje je idealan za vožnju uz obalu i razgledavanje prirode. Često miješamo kanu i kajak, no najlakše ih je prepoznati po veslima, kod kajaka koristi veslo s dvije lopatice, a kod kanua veslo s jednom lopaticom. Uobičajeno je da kanuist kleči na jednoj nozi za vrijeme veslanja u kanuu radi bolje primjene sile.
Crna Gora s jedne strane izlazi na jadransko – mediteranski geografski prostor, a s druge strane, preko Panonskog bazena, povezuje se sa Srednjom Evropom. Prostor Crne Gore je pun kontrasta. Tako se na prostoru manjem od 200 km zračne linije izdvajaju tri regije: primorska regija (Crnogorsko primorje), regija srednje Crne Gore i planinsko-dolinska regija.
Crna Gora je prostorno mala, ali po prirodnim komparativnim prednostima te bogatstvu kulturno – historijskih znamenitosti predstavlja jednu od najljepših receptivnih turističkih destinacija. Na Crnogorskom primorju nalaze se brojne pjeskovite i šljunčane plaže. Crnogorsko primorje spada u grupu najtoplijih i najsunačanijih turističkih regija Europe.
Iako se ubraja u grupu mediteranskih zemalja, Crna Gora predstavlja i tipično planinsko područje. Prostori iznad 1000 metara nadmorske visine zauzimaju čak 60,5% prostora. Crnogorski planinski vijenac koji se preostire od Maglica, Volujka i Bioca na zapadu, pa do Prokletija na istoku, ispresijecan veličanstvenim kanjonima Pive, Komarnice, Susice, Tare i Morace, okićen sa preko 35 živopisnih jezera predstavlja jednu od najatraktivnijih i ekološki najočuvanijih planinskih regija Europe.
Stari grad Kotor i kanjon Tare su izuzetne vrijednosti i pod zaštitom UNESCO-a...