Noćni život Senj
Ponudi turizma uvelike pridonosi noćni život. Sve više gradova i turističkih destinacija svoju ponudu zasniva na pretežito mladoj populaciji koja zahtjeva ispunjenje cijelodnevnog i noćnog boravka na nekom mjestu. Mladi ljudi na odmoru provode aktivan noćni život, zanima ih zabava, druženje, upoznavanje, a turistička ponuda sve je bogatija sadržajem koji im to pruža. Tako se od uobičajene ugostiteljske ponude, razvija bogata ponuda noćnog života kroz razne koncerte zabavnog i pop sadržaja za mlade, noćnih klubova organiziranog sadržaja koji više nije ograničen na zatvoreni prostor već je proširen na ulice, trgove, plaže, kampove i bazene, pa se u organizaciju takvih događanja uključuje i cijelo stanovništvo tog mjesta. Noćni život, ipak, nije samo usredotočen na potrebe mladih, već se ponuda proširuje i na sadržaj koji odgovara i starijem dijelu populacije, a pod to spada i obilazak automat klubova, barova, pubova, casina te ostalih sličnih sadržaja. Dobra organizacija noćnog života, bogatih i zanimljivih sadržaja razvijaju turistička mjesta.
Senj je smješten u podnožju prijevoja Vratnik (698m), najnižeg vrhunca Velebita. Grad je imao stratešku važnost između kontinentalne Hrvatske i mora. Danas je Senj važno središte tranzitnog turizma na Jadranskoj magistrali, ali i poznato turističko odredište. Brojni apartmani, sobe i pansioni samo su dio turističke ponude u Senju. Po zimi je Senj zbog jake bure najhladniji grad na Jadranu.
U okolici Senja i na njegovoj 70 km dugoj obali smjestilo se više slikovitih primorskih turističkih mjesta: Sv. Juraj, Lukovo, Klada, Starigrad, Stinica, Jablanac i Prizna. U zaleđu ima planinu Velebit, koja je 1978. godine od UNESCO-a proglašena svjetskim rezervatom biosfere, te je Senj idealno polazište za izlete.
Više od 20 godina Senj je središte klapskog pjevanja Hrvatskog primorja i Istre. Svake godine početkom kolovoza u Senju se održava Senjski ljetni međunarodni karneval, što ga je svrstalo u porodicu Udruženja karnevalskih gradova Europe.
Kroz povijest, napadali su ga Turci, pa zatim Mlečani i dugo je bio glavna karika vojne granice koju je branio vatreni ugarski kralj Matijaš Korvin.
Unutar zidina brojne su krivudave uličice koje vode do romaničke katedrale...