Pubovi Slovenija
Pubovi, skraćeno od public house je ugostiteljski objekt tipičan za Ujedinjeno Kraljevstvo i ostale zemlje na koje je utjecala britanska kultura, a specifičan je po velikoj ponudi piva, viskija i rakije. Pubovi se razlikuju od kafića i barova po zamagljenim staklima kako gosti mogli uživati u privatnosti i ugodnijoj atmosferi. Iako je ideja pubova proizašla u Ujedinjenom Kraljevstvu, danas pubova ima svuda i kao takvi mijenjaju unutarnje uređenje ovisno o mjestu na kojem se nalaze. Gosti pubova često su lokalni ljudi, a turističku vrijednost dobivaju tako što turisti željni upoznavanja kulture i lokalnog turista često posječuju pubova upravo zbog toga. Zbog čestih lokalnih posjetitelja, vlasnici pubova uveli se razne zabavne aktivnosti i natjecanja kao što su pikado, kartanje, domine, šah i biljar što garantira dobar provod. Današnji pubovi prepoznatljivi su po šanku i visokim stolcima i stolicama iako neki uopće nemaju stolice nego samo stolove, te se u pravilu ne prakticira dug boravak.
Slovenija je površine 20 251 km2. Republika Slovenija graniči na sjeveru s Austrijom, sjeverno istočno s Mađarskom, istočno i južno sa Hrvatskom i zapadno s Italijom. Ljubljana je glavni grad Slovenije i nalazi se na rijeci Ljubljanici, malo prije njenog ušća u Savu.
U Sloveniji je 28 vrhova i planina viših od 2.500 m, a najviši je Triglav sa 2.864 m. Alpski svijet sastavljaju tri planinske skupine: Julijske Alpe, Kamniško-Savinjske Alpe i Karavanke.
Također, u Sloveniji, posebno u njenom dinarsko-kraškom dijelu, je oko 6.500 jama od kojih je oko 20-tak uređeno za turistične obilaske. Najpoznatija je Postojnska jama ( duga 19,5 km); najbolje dostupne su Škocjanske jame koje dobile status Zaštičene svjetske baštine pod patronatom UNESCO-a.
Uz rub zapadne Panonske nizine izviru mnogi prirodni izvori i rijeke te su brojne termalne i mineralne vode. Od šesnaest izvora su uređena odmarališta i terme, a najpoznatije su Terme Čatež.
Slovenija se dijeli na regije: Dolenjska i Bela Krajina, Gorenjska, Ljubljana i okolica, Primorsko Kraska i Notarnje Kraska, Prekmurje i Štajerska.
Dolenjska i Bela Krajina su najvećim dijelom šumovita područija.