Jahanje Crna Gora
Jedna od omiljenih aktivnosti ljubitelja životinja u turizmu je jahanje. Jahanje možemo razvrstati na rekreacijsko i terapijsko jahanje. Turistički pogled na jahanje ubraja škole jahanja, terapije, noćenje, restorane i razne aktivnosti vezane za konje. Osim konja, često se u konjičkim klubovima i imanjima koja se bave turizmom nalaze i druge životinje, tako da se djeca mogu pobliže upoznati sa životinjskim svijetom tog područja. Jahanje u turizmu nije ograničeno samo na konje, već su tu i mule, magarci, koji se često viđaju po manjim mjestima ili selima, te su općenito atrakcija za turiste.
Crna Gora s jedne strane izlazi na jadransko – mediteranski geografski prostor, a s druge strane, preko Panonskog bazena, povezuje se sa Srednjom Evropom. Prostor Crne Gore je pun kontrasta. Tako se na prostoru manjem od 200 km zračne linije izdvajaju tri regije: primorska regija (Crnogorsko primorje), regija srednje Crne Gore i planinsko-dolinska regija.
Crna Gora je prostorno mala, ali po prirodnim komparativnim prednostima te bogatstvu kulturno – historijskih znamenitosti predstavlja jednu od najljepših receptivnih turističkih destinacija. Na Crnogorskom primorju nalaze se brojne pjeskovite i šljunčane plaže. Crnogorsko primorje spada u grupu najtoplijih i najsunačanijih turističkih regija Europe.
Iako se ubraja u grupu mediteranskih zemalja, Crna Gora predstavlja i tipično planinsko područje. Prostori iznad 1000 metara nadmorske visine zauzimaju čak 60,5% prostora. Crnogorski planinski vijenac koji se preostire od Maglica, Volujka i Bioca na zapadu, pa do Prokletija na istoku, ispresijecan veličanstvenim kanjonima Pive, Komarnice, Susice, Tare i Morace, okićen sa preko 35 živopisnih jezera predstavlja jednu od najatraktivnijih i ekološki najočuvanijih planinskih regija Europe.
Stari grad Kotor i kanjon Tare su izuzetne vrijednosti i pod zaštitom UNESCO-a...