...
 
 

Kanu Slovenija

 

Kanu, mali čamac koji je izvorno služio kao transportno vozilo kanadskih indijanaca, danas se rijetko koristi za transport, već je jedan od prvih izbora ljubitelja rekreacije na vodi. Kanu se pojavljuje kao i disciplina na olimpijskim igrama, te je zbog potrebe za većom brzinom promjenio i prvobitni oblik, no i dalje je idealan za vožnju uz obalu i razgledavanje prirode. Često miješamo kanu i kajak, no najlakše ih je prepoznati po veslima, kod kajaka koristi veslo s dvije lopatice, a kod kanua veslo s jednom lopaticom. Uobičajeno je da kanuist kleči na jednoj nozi za vrijeme veslanja u kanuu radi bolje primjene sile.

Slovenija je površine 20 251 km2. Republika Slovenija graniči na sjeveru s Austrijom, sjeverno istočno s Mađarskom, istočno i južno sa Hrvatskom i zapadno s Italijom. Ljubljana je glavni grad Slovenije i nalazi se na rijeci Ljubljanici, malo prije njenog ušća u Savu.
U Sloveniji je 28 vrhova i planina viših od 2.500 m, a najviši je Triglav sa 2.864 m. Alpski svijet sastavljaju tri planinske skupine: Julijske Alpe, Kamniško-Savinjske Alpe i Karavanke.
Također, u Sloveniji, posebno u njenom dinarsko-kraškom dijelu, je oko 6.500 jama od kojih je oko 20-tak uređeno za turistične obilaske. Najpoznatija je Postojnska jama ( duga 19,5 km); najbolje dostupne su Škocjanske jame koje dobile status Zaštičene svjetske baštine pod patronatom UNESCO-a.
Uz rub zapadne Panonske nizine izviru mnogi prirodni izvori i rijeke te su brojne termalne i mineralne vode. Od šesnaest izvora su uređena odmarališta i terme, a najpoznatije su Terme Čatež.
Slovenija se dijeli na regije: Dolenjska i Bela Krajina, Gorenjska, Ljubljana i okolica, Primorsko Kraska i Notarnje Kraska, Prekmurje i Štajerska.
Dolenjska i Bela Krajina su najvećim dijelom šumovita područija.

 

Kanu Slovenija Ponuda