...
 
 

Ronjenje Slovenija

 

Ronjenje je jedan od najbrže rastućih sportova u svijetu i kao takav zauzeo je svoje mjesto u turizmu. Ronjenje odnosno kretanje ljudi ispod površine vode uz zadržavanje daha pri uronu ili uz pomoć autonomnih ronilačkih aparata pogoduje morskom turizmu tako što omogućuje istraživanje podvodni ljepota kao što su raznolik biljni i životinjski svijet, te razne tajne starih vremena kao što su olupine starih vojnih i turističkih brodova koji su ušli u povijest na tom području, te ruševine i razni podvodni reljefi prekriveni algama i koraljima. Postoje škole ronjenja koje vam mogu pomoći u odabiru opreme i naučiti vas roniti kako bi vaša podvodna avantura prošla što sigurnije.

Slovenija je površine 20 251 km2. Republika Slovenija graniči na sjeveru s Austrijom, sjeverno istočno s Mađarskom, istočno i južno sa Hrvatskom i zapadno s Italijom. Ljubljana je glavni grad Slovenije i nalazi se na rijeci Ljubljanici, malo prije njenog ušća u Savu.
U Sloveniji je 28 vrhova i planina viših od 2.500 m, a najviši je Triglav sa 2.864 m. Alpski svijet sastavljaju tri planinske skupine: Julijske Alpe, Kamniško-Savinjske Alpe i Karavanke.
Također, u Sloveniji, posebno u njenom dinarsko-kraškom dijelu, je oko 6.500 jama od kojih je oko 20-tak uređeno za turistične obilaske. Najpoznatija je Postojnska jama ( duga 19,5 km); najbolje dostupne su Škocjanske jame koje dobile status Zaštičene svjetske baštine pod patronatom UNESCO-a.
Uz rub zapadne Panonske nizine izviru mnogi prirodni izvori i rijeke te su brojne termalne i mineralne vode. Od šesnaest izvora su uređena odmarališta i terme, a najpoznatije su Terme Čatež.
Slovenija se dijeli na regije: Dolenjska i Bela Krajina, Gorenjska, Ljubljana i okolica, Primorsko Kraska i Notarnje Kraska, Prekmurje i Štajerska.
Dolenjska i Bela Krajina su najvećim dijelom šumovita područija.

 

Ronjenje Slovenija Ponuda