...
 
 

Gastronomija Skijalište Kanin

Gastronomija i turizam imaju puno toga zajedničkog, tako da je razvoj jednog bez drugog gotovo nezamisliv. Vratimo li se nekoliko godina u prošlost, turizam se svodio na obilazak povijesnih i kulturnih mjesta, te razgledavanje prirodnih ljepota kao što su nacionalni parkovi, parkovi prirode, te opći krajolik koji zna sam po sebi biti prekrasan. Ukoliko je gost imao sreće, pa ga je na njegovom putovanju popratilo lijepo vrijeme, mogao je doživjeti punu raskoš prirodnih ljepota, no u suprotnom, možemo sa sigurnošću reći da nije u potpunosti uživao u istraživanju kulturnih i prirodnih ljepota. Kako se životni standard povećao, povećala se i potreba za ponudom raznih sadržaja u turizmu. Jedan od najudobnijih načina upoznavanja osobe sa kulturom i načinom života ljudi na određenom području je preko hrane. Tako se osim lijepog vremena i prirodnih ljepota u turističkoj ponudi našla i gastronomija. Kroz razne gastronomske delicije možemo gosta ili turista upoznati sa delicijama koje su autohtone za kraj koji predstavljamo. Preko starih autohtonih jela mogu vidjeti kako je život u tom kraju nekada izgledao, kakve namirnice su koristili i kakve načine pripreme hrane su poznavali, raznolikost bilja i životinjskih vrsta na tom području, kako u selu tako i u gradovima, kontinentalnim i primorskim, svako jelo može ispričati povijesnu i kulturnu priču.

U sjeverozapadnom dijelu Slovenije, na obroncima Julijskih Alpi iznad turističkog mjesta Bovec i rijeke Soče na visini višoj od 2000m nalazi se skijaški centar Kanin. Sa njegovih se skijaških staza pruža nevjerojatan pogled na vrhove Julijskih Alpi s jedne strane i Jadranskog mora sa druge, te na rijeku Soču u nizini.
Kanin je jedino slovensko skijalište čije staze prelaze nadmorsku visinu od 2000m. Visoko iznad šume, u alpskom ambijentu, skijaški centar Kanin na površini od 30 hektara i u rasponu od 1600-2300 metara nadmorske visine, nudi 15 km skijaških staza. Visoka nadmorska visina garantira ugodno skijanje na debelom plaštu prirodnog snijega od prosinca do početka svibnja, a južna pozicija skijališta te dobra osunčanost staza onemogućava njihovo zaleđivanje.
Do skijališta se dolazi gondolom koja u trajanju od 30-35 min. prijeđe nadmorsku visinu od 1600m. Pored skijanja moguće je prakticirati snowboard, rafting na snijegu, penjanje po zaleđenim vodopadima, noćno sanjkanje itd. Škole skijanja, snowboarda, telemark i carving skijanja dostupne su svima onima koji žele poboljšati svoj nivo skijanja u jednoj od ovih disciplina. Interesantna je mogućnost skijanja u tri države, jer...

 

Gastronomija Skijalište Kanin Ponuda